دلیل تلاش برای حذف تلویزیون اینترنتی “بانه تی‌وی” چیست؟!

baneh tv

تعداد انگشت شماری تلویزیون‌اینترنتی بصورت استریم (خارج از شبکه‌های سیما که پخش‌انلاین دارند) در ایران وجود دارد که فعالیت استریم بصورت “برنامه‌ای و تمام‌روز” دارند و اگر صادقانه‌تر بگویم، اصلا وجود ندارد!

هرچند تعدادی از رسانه‌های تصویری (خصوصی) بصورت هفتگی و یا چندروز یک بار، پخش‌انلاین دارند اما بقیه‌ی استریم‌های روزانه “مذهبی و یا مرتبط با بازی‌های انلاین” هستند

✔️به خود میبالم؛ یکی از اعجوبه‌های گمنام در این کشور هستم که سیستم‌دولتی من را در دنیای خود رها کرده‌ و حتی بصورت خصوصی نیز اجازه‌ی تداوم فعالیت براساس علایقم که در چهارچوب کشورم (طی ۶سال فعالیت در عرصه خبر) است، را نمی‌دهند!

خودبزرگ‌بین نیستم
اما وقتی مَنِ جوان برای پخش‌زنده‌ای، شامل “انتقال دوربین‌ها، انتقال صوت‌ها، پخش میانبرنامه‌ها بصورت همزمان، زیرنویس‌ها، ارتباط تصویری مستقیم، ارسال استریم در اینستاگرام-فیسبوک-تلگرام-سایت با ۷ثانیه تاخیر در پخش و..” به تنهایی و با یک‌درصد خطا، در سکوت و فارغ از هرخودنمایی و سهم‌خواهی بتوانم کار کنم درحالیکه یک شبکه تلویزیونی با بیش از ۵۰نفر درگیر ساخت یک استریم است مگر می‌شود اُعجوبه ندانست؟!

➖خواستار مجوزی هستیم تا به‌جای سرگرم شدن مردم به محتواهای بی‌اساس و مُخرب در قالب پیج‌های فیک که مستقیما آبرو، اعتبار، فرهنگ، شرف و تمام آنچه هویت یک ایرانی مسلمان است را نشانه می‌گیرد، به تولید محتواهایی بپردازیم که استفاده از فضای مجازی را در مسیر درست قرار دهیم.

درست چندسال قبل هم برای فعالیت خبری در تلگرام، بهانه‌تراشی‌ها شد و هرروز مانعی سرراه قرار می‌گرفت و تمام آنان که با هویت معلوم مشغول اطلاع‌رسانی بودند را با مانعی بنام “اخذ مجوز” مواجه نمودند و این شد عامل جولان کانال‌های تلگرامی بی‌هویت با هدف تخریب و تزلزل فرهنگی در جامعه، آنهم در غیاب تمام آنهایی که قصدشان تنها خدمت بود و آن بهانه‌ها مانع شدند؛ اما من ماندم و مدارا کردم تا به امروز رسیدم…

امروز خواستار امکان داشتن تلویزیونی اختصاصی در فضای مجازی اینستاگرام برای همشهریانم هستم و درست مانند سال‌های پیش بهانه‌ها شروع شده و اندک توانی که برای خریدن تمام سختی‌ها و مشکل‌تراشی‌ها برایم مانده را نشانه گرفته‌اند و من مانده‌ام در گیرودار یک سوال؛ دلیل این همه مخالفت برای چیست !؟

‼️هرچند در باور برخی، اعجوبه‌ تنها آنهایی هستند که ایده‌های تکراری را بازسازی کرده و جهت دریافت لوح‌های تقدیر برروی صحنه ظاهر می‌شوند و بعنوان فرزندان توانمند ایران معرفی می‌شوند اما امثال بنده باید در خفا پنهان و همچنان باید درحال توجیه و مدارا با مانع‌تراشانی باشد که هرساله در شکل‌های متفاوت ظاهر می‌شوند و مجموعه‌ی همراه را که برای ساخت محتوایی به نفع ملت و نظام درتلاشند بدلایل نامعلوم در قالب بهانه‌ای بنام “نبود مجوز”، از زندانی شدن می‌ترسانند.

اگر خصومت‌ها از حضور خواهرم در شورا و عدم همراهی‌اش با افکار و عقایدی که تضاد با منافع عامه مردم و اعتبار این شهر مملو از نخبه و تحصیلکرده سرچشمه می‌گیرد، اطمینان می‌دهم هیچ فشاری نمی‌تواند راه و مسیر او را منحرف کند.

نکته؛ این سخنان نه به منزله‌ی تمایل به خروج من از کشور است نه تخریب هیچ شخصیت خاصی! تنها خواستم خطاب به عده‌ای که پس از ۶سال فعالیت و نظارت بر امور کاری من، بگویم: ای‌کاش چند روز اعتماد می‌کردید تا بدانید اصلا تلویزیون اینترنتی چیست و چه اهدافی قرار است داشته باشد

🔺به خود میبالم که عواملی دارم با بالاترین قدرت اجتماعی/فرهنگی، بزرگوارانی که با یک پیشنهادم، از روی شناخت و کیفیت‌کار بنده حاضر شدند به این عرصه وارد شوند و اطمینان می‌دهم رسانه ملی برای جذب چنین افرادی می‌بایست متحمل بالاترین هزینه‌ی ممکن شود اما اینان، کیفیت و خدمت به زادگاهشان را به پول ترجیح داده اند

راستی؛ مقرر شده بود در فصل اول بانه تی‌وی، اموزش زبان کوردی را شروع کنیم که بیش از ۱۰۰قسمت است! اموزشی که بی شک در هیچ اموزشکده‌ای و سایتی قابل دسترس نبوده و نیست!

⚠️در پایان؛ با وجود تهیه تجهزیات فیلمبرداری به مبلغ 260میلیون‌تومان و متضرر شدن 80میلیون‌تومان هزینه اسپانسرهای رسانه، تا چندروز آینده صفحه اینستاگرامی بانه تی‌وی درصورت عدم تاییدیه از جانب ادارات مربوطه، منحل و فعالیت خبری خود را با نام بانه‌نیوز شروع خواهد کرد

باتشکر؛
✍️شجاع حسین زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *