نیاز شدید بانه به چند سایت خبری!

Shojae Hoseinzadeh

به گزارش بانه نیوز؛ این روزها بدلیل وجود برنامه‌های چون تلگرام در فضای مجازی که داشتن مزیّت ساخت گروه‌های پرکاربر و کانال میباشد؛ موجبات ترغیب افراد بیشتری به فعالیت در آن ترغیب نموده بدون اندکی زحمت و تنها با اتکا به مطالب دیگران و کپی از آن.

این رفتار ناشیانه افراد که تنها به تقلید کورکورانه فارغ از اندیشه تلاش و جسارت آموختن روی آورده‌اند بزرگترین تهدید برای دنیای رسانه از جمله روزنامه، سایت و خبرگزاری‌های به حساب می‌آید.

بطور کلی میتوان گفت؛ با وجود رسانه‌های مجازی، مردم دیگر به سمت روزنامه‌ها و سایت های خبرگزاری‌ نرفته و این موجب ضعف شدید در آینده‌‌ی نزدیک رسانه خواهد شد زیرا با وسعت تولید برنامه‌های فضای مجازی، عموم هر روز بسمت برنامه‌ی دیگری رفته (همانطور که زمانی وایبر، ویچت، واتساپ و … بود اما اکنون تلگرام و اینستاگرام و…) و کسانی که در عرصه خبر فعال بوده‌اند با بحران مفقودی اخبار و از بین رفتن آرشیو اخبار شهرستان که تاریخچه‌ای از رویدادهای آن است روبرو خواهند شد.

بانه‌نیوز نظر به سیر صعودی کاربران کانال تلگرامی خود، از حدود سه سال پیش اقدام به راه‌اندازی سایت خبری نمود و همچنان باوجود داشتن اندک بازدیدکنندگان سایت، خستگی‌ناپذیرانه سعی نموده تا مردم را با هر شیوه‌ای به سوی مطالعه‌ی سایت ها هدایت کند تا بلکه رویدادها ثبت شود اما این تلاش به تنهایی از جانب ما کافی نیست.

اگر در شهرستان بانه که تا به این لحظه تعداد کانال‌های خبری آن به بیش از ۳۰ مورد رسیده، دارای حداقل ۵ نفر فعال در حوزه‌ی سایت می‌بود بی شک چنین از قافله‌ی پیشرفت عقب نمانده و به ترقی و توسعه‌ی شهرستان دست می‌یافتیم و تنها به سرگرم شدن واهی در فضای مجازی نائل نمی‌شدیم.

موضوع فوق که‌ چون بحرانی بدتر از ویروس است و تبعات آن در آینده‌ی نزدیک به وضوح قابل مشاهده خواهد بود یکی از وظایف اداره ارشاد اسلامی شهرستان می‌باشد که با مدیریت و ساماندهی افرادی که به تشکیل گروه و کانال دست می‌زنند و نیز حمایت و ترغیب افرادی که به راه‌اندازی سایت و روزنامه همت می‌گُمارند میتواند فضای اینترنتی در حوزه اطلاع‌رسانی را توسعه بخشیده و جهت حفظ آرشیو رویدادهای شهرستان اقدام نماید‌.

شجاع حسین زاده
مدیرمسئول بانه نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *